Aikido jest tradycyjną, japońską sztuką walki. Została stworzona na bazie systemów walki wręcz i japońskiej szermierki przez M. Ueshiba.
Aikido jest dyscypliną w której nie uprawia się współzawodnictwa a trening jest celem samym w sobie. Daje możliwości rozwoju każdemu, bez względu na wiek, płeć, warunki fizyczne czy stan zdrowia.

O nas
Wrocław Aikikai należy do organizacji Birankai Polska, rozpoznanej przez Fundację Aikikai w Tokio. Birankai International, do którego należymy jest organizacją stworzoną przez T. K. Chiba Shihan 8 dan.
Wrocław Aikikai powstało, pod nazwą Wrocławska Sekcja Aikido, w 1997 roku. Przez lata Dojo zmieniało kilkukrotnie lokalizacje. Z małej grupy początkujących zmieniliśmy się w duże dojo, pracujące z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Zajęcia obejmują trening technik wręcz, z bronią, zajęcia Batto –Ho (trening z mieczem) oraz zajęcia Zazen.
Dojo prowadzi programy dla dzieci, grupy młodzieżowe, zajęcia poranne i wieczorne dla dorosłych. Dostępne są także programy dla przyszłych instruktorów – Kenshusei oraz Uchideshi.

Poza zajęciami Aikido prowadzimy szkolenia dla firm, pokazy i warsztaty ruchowe.
Od września 2010 roku Dojo działa w pierwszym we Wrocławiu, przystosowanym jedynie do zajęć Aikido obiekcie przy ul. Hubskiej 20.
Założycielem i głównym nauczycielem Wrocław Aikikai jest Piotr Masztalerz 6 dan.
Pod patronatem Wrocław Aikikai działają:
Grupa dla dorosłych w Polkowicach – Polkowice Aikikai
Grupa dziecięce w Coventry, W. Brytania
Grupa dla dorosłych Nairobi Aikikai, Nairobi, Kenia

Filmy