Zajęcia rekreacyjne z elementami Aikido dla dzieci prowadzone są już od kilkunastu lat. Dzieci poprzez zabawy i gry poznają elementy ruchowe typowe dla treningu Aikido. Zajęcia odbywają się w sali z matą, co zapewnia bezpieczeństwo podczas nauki przewrotów i padów. Program obejmuje naukę podstaw przewrotów i padów, zwroty i obroty ciała oraz poznanie podstawowych technik Aikido.

Instruktorzy prowadzący zajęcia mają zarówno wymagane uprawnienia jak i doświadczenie w prowadzeniu treningów z dziećmi.
Poza regularnymi zajęciami proponujemy wspólne dla grup dziecięcych i dorosłych wyjazdy, staże, obozy i pokazy.

Program dla dzieci
1. Zajęcia rekreacyjne (2/3 godziny zegarowe tygodniowo) z elementami aikido w grupach:
– dzieci do 6 lat. Dzieci w tej grupie wiekowej pracują nad podstawowymi elementami gimnastycznymi. Zajęcia skupiamy na grach i zabawach, nauce podstawowych, bezpiecznych przewrotów i ćwiczeń potrzebnych do późniejszej pracy.
Zadaniem jest: przyzwyczajenie dziecka do otoczenia, pracy w grupie, parze, usamodzielnienie i fizyczne przygotowanie do zajęć w grupie starszej
– dzieci 7 – 9 lat. W tej grupie wprowadzamy podstawowe techniki, rzuty i unieruchomienia. Zajęcia są bardziej wyczerpujące fizycznie, wymagamy większej dyscypliny. Zajęcia w dalszym stopniu obejmują gry i zabawy przeplatane z elementami aikido.
– dzieci 10 – 12 lat. Zadaniem dla tej grupy jest przygotować dzieci do pracy z grupami dorosłymi. Zajęcia przypominają już standardowy trening aikido dla dorosłych z wyłączeniem form niebezpiecznych dla dzieci (twarde pady, dźwignie na stawy).

Zajęcia Integracyjne dla rodziców i małych dzieci (3-4 lata) Zajęcia skupione na kontakcie fizycznym rodzica i dziecka. Integracja z innymi dziećmi. Przyzwyczajenie do maty, podstawowe ćwiczenia sprawnościowe.
Zajęcia w małych grupach.

2. Warsztaty weekendowe. (dla dzieci od 7 roku życia) – to doba spędzona przez dzieci w Dojo. Odbywają się one co miesiąc. Dzieci śpią w śpiworach na macie. Poza zajęciami aikido maja możliwość brania udziału w zajęciach teoretycznych i praktycznych z zakresu kultury, sztuk walki i tradycji Japonii.
Celem warsztatów jest integracja grupy, przygotowanie dzieci do udziału w obozach letnich i zimowych oraz zainteresowanie tematyką sztuk walki.

3. Obozy. (dla dzieci od 7 roku życia) – Wrocław Aikikai przeprowadza rocznie 2 obozy dla dzieci. Obóz zimowy (7 dni) oraz obóz letni (7 dni). Obozy odbywają się najczęściej w górach lub nad jeziorami, w pobliżu parków krajobrazowych lub rezerwatów przyrody. W czasie obozu dzieci oprócz treningów biora też udział w grach i zabawach edukacyjnych połączonych z wycieczkami krajoznawczymi. Opiekę nad dziećmi stanowi kadra wykwalifikowanych instruktorów i wychowawców. Dzieci przygotowywane są do udziału w obozie podczas weekendowych warsztatów.
Uwaga, nie honorujemy kart Benefit w programach dziecięcych. Płatność tylko gotówką lub przelewem.